
"Ha fogalmat akarsz alkotni az atommag és az elekton térbeli viszonyáról, képzeld el, hogy egy kosárlabda csücsül egy nagy focipálya kellős közepén. Most képzelj el egy golflabda nagyságú testet, amely a kosárlabda körül kering óránként több ezer kilóméteres sebességgel egy olyan körpályán, amelynek átmérője megfelel a stadion nagyságának.
Ez hozzávetőleges képet ad nekünk a szóban forgó méretkülönbségekről egy elektron és az atommag között, s a köztük lévő óriási távolságról.
Egy atom kb. 99,99 % üres térből áll, mivel pedig az anyagot teljes egészében atomok alkotják, magának az anyagnak is a 99,99 %-a üres térből kell álljon. Ekként tehát egy fémgerenda 99,99 %-ban puszta űr - akárcsak TE MAGAD!

Ha az épület tartógerendájának elektronjai abbahagynák a pörgést, a gerenda egy szempillantás alatt eltűnne. Ha pedig körötte az összes többi elektron pörgése is megszűnne, úgy képzelhetnénk, hogy az épület egészének nyoma veszne. Nem maradna sem törmelék, sem por - egyáltalán semmi. A szemlélő számára úgy tűnne, mintha az épület egyszerűen elpárolgott volna.
Az anyag puszta rezgés - se több, se kevesebb. Az érzékeink rá vannak hangolódva ezekre a rezgésekre, s az elménk anyaggá alakítja őket."
(Colin C. Tipping: Sorsfordító megbocsátás)

A köztudatba miért ennyivel később jut el az információ?
.
A cranio sacral terápia jutott eszembe. Mai napig azt tanítják az egyetemen, hogy a koponya a kutacsok mentén összeforr, és ez adja a stabilitását. Ez pedig nem igaz. Csak Kelli (1783) és Monro (1824) holttesteket vizsgáltak, ott már nem mozdultak el a koponyacsontok. Ezek alapján születtek az anatómiai tankönyvek. :-D
William G. Sutherland 1898-ban bebizonyította, hogy a koponya nem fix, a csontok egymáshoz képest elmozdulnak. De ez már a Sárga Császár könyvében is szerepel, és az indiánok is tudták. Ideje lenne itthon is felébredni!
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése