2011-06-17

Pálmalevél ügy

Többen ajánlották, hogy nézzem meg a pálmalevélre megírt életem. Mivel szent meggyőződésem, hogy szabad választásunk van, így nem is lehet leírva, hogy mi fog történni az életemben. Érkezünk egy tervvel, ez látszik a számmisztikai elemzésben, a horoszkópban, stb. De hogy ebből mit valósítunk meg, az rajtunk áll. Különösen, ha egy feladathoz egy másik személy is kell, tőle is függ, hogy sikerült megvalósítani, amit akartunk, vagy sem.
20 éves tudatos, éber figyeléssel jutottam erre a felismerésre. Így parányit sem izgatott ez a pálmalevél buli. Tudtam, hogy nagy átverés az egész.

Most kaptam egy levelet, ami beigazolta az ezzel kapcsolatos gondolataimat. Íme:
http://auranka.hu/termeszetfeletti/termeszetfeletti-temak/ezoteria/1803-palmalevel-atveres.html

"Sokáig ellenálltam a témának, de nem bírtam tovább, mert mindenfajta parasztvakítás elemi tiltakozási ösztönt vált ki belőlem. Nem szeretem, ha félrevezetik a naiv embereket. A Titok és a lájfkócs-őrület után ugyanis itt van a legújabb ezo-hullám, a pálmalevél-láz! Hogy mi is ez tulajdonképpen, arról a pálmalevelek.hu honlapon tájékozódhatunk bővebben. Na de kezdjük az elején, és talán világossá válik, hogy mi a tiltakozásom oka.
Jómagam több, mint tizenöt éve foglalkozom védikus asztrológiával, tehát nem arról van szó, hogy nem hiszek abban, hogy a sorsunk előre feltérképezhető a születési adataink és egyéb információk, például a kéz vonalai alapján. A védikus asztrológiának több ága van. A legismertebb ág, a Parásara- olyan általános szabályokat tartalmaz, melyek segítségével a születési horoszkóp kielemezhető. Itt a pontos születési adat és a bolygók akkori helyzete szolgál kiindulási pontként. Az asztrológia másik ágába tartozik a Bhrigu-asztrológia. Ez már egy kicsit más, és ez az, ami India-szerte pálmalevél-könyvtárként van elhíresülve.
Bhrigu Muni ugyanis egy olyan áldást kapott Brahmától, a félistenek vezetőjétől, hogy megismerte az emberiség karmáját, és lejegyezte azt egy szanszkrit nyelvű írásban, a Bhrigu-szamhitában. Sok vita folyik arról, hogy melyik gyűjtemény a hiteles. Én magam négy olyan helyről tudok, ahol ez megtalálható. Az egyiken jártam is, egy kis radzsasztáni faluban, Karoi-ban van. Egy szimpatikus öreg pap őrizgeti az iratokat, akinek Pandit Nathulal a neve. Csak hindiül beszél, és csak telefonon lehet időpontot egyeztetni nála.
Negyedmagammal érkeztem oda egy forró márciusi nap reggelén, jó pár órás utat megtéve a poros sivatagon át. Az öreg már várt, és le is ültetett bennünket. Az egyik fontos rész, most figyeljetek - a beazonosítás. A Brigu-szamhitá több százezer fejezetéből kettő egymást követő fejezet szól egy emberről. Ez két, kb. egy oldalas szanszkrit szöveget jelent, ami tő szavakban értekezik az ember jelenlegi életéről, már megtörtént eseményekről (hogy be tudjuk azonosítani, és felébredjen a hitünk az egészben). Utána beszél arról, hogyan alakul az életünk további része, hol éltünk, mik voltunk előző életünkben, és mi lesz velünk a következőben. Nem megyek most bele a személyes részletekbe, mert vissza kéne nézni még egyszer a videó-felvételt. Talán majd egyszer leírom. Elég annyi hozzá, hogy érdekes dolgokat mondott, de még nem minden jött be belőle. Van egy második fejezet is, de azt nem olvassa fel egyszerre, azért még vissza kell menni, minimum 3 hónap múlva. A fenti képen látható az öreg munka közben.
palmalev2
Szóval, hogyan történik a beazonosítás? Az asztrológus elkéri a születési adataidat, és felskiccel egy horoszkópot. Utána megnézi azt, hogy mikor érkeztél hozzá, ugyanis a Bhrigu-szamhitában utalás van arra, hogy melyik napon fog megérkezni az illető, akiről a horoszkóp szól. Nekünk például azt mondta, hogy jó nyomon vagyunk, mert azt írja, hogy ezen és ezen a holdnapon négy külföldi fog jönni hozzá, és az egyikük neve ezzel a betűvel kezdődik. A harmadik dolog viszont, ami kell ahhoz, hogy megtalálja a rólad szóló fejezetet, ahhoz is elengedhetetlen a személyes jelenlét. Eléd tol egy papírt, amin egy csomó horoszkóp-ábra van (lásd a mellékelt ábrán), és rá kell mutatni valamelyikre. Ennek össze kell illenie a születési adatoddal és az érkezésed időpontjával. Nekem háromszor kellett mutatni, mert csak csóválta a fejét.
Hozzátenném még, hogy konkrét pálmalevelekről szó sem volt, csupán fénymásolt szaniszkrit szövegek tömkelegéről, amelyeket vagy egy tucat óriási alumínium ládában tárolt az öreg. Gondolom, a papír jobban bírja az időjárást, mint a pálmalevelek, amelyek 20-30 évenként elporladnak, és újra kell őket másolni.
Oszter Tamás, a magyarországi pálmalevél-nagykövet személyesen nyilatkozta az egyik műsorban: "Aki nem utazik ide, annak az életrajza nincs meg, vagyis a pálmalevelek írói tudták előre, hogy a könyvtárak látogatói kik lesznek." Na ebben rejlik az átverés, ugyanis Bhrigu nem dolgozott fölöslegesen: ha nem vagy ott, akkor az iratod sincs ott. Ez az internetes skype-os globalizációs szolgáltatás 30 ezer forintért teljesen nevetséges. Tőlünk például csak adományt kértek, de nem is az számít, hogy mennyit fizet az ember, hanem inkább az, hogy tényleg megbízható információt kapjon cserébe, amit ebben az esetben én nem látok garantáltnak. De erről, és a pálmalevél-láz jógikus vonatkozásairól még egy pár gondolatot megeresztek a holnapi bejegyzésben, mert ez így is túl hosszúra sikeredett. Addig is itt van egy többé-kevésbé elfogulatlan cikk a témáról. Itt pedig egy kis ízelítő Oszter Tamás nagykövet fülbemászó ezó szövegéből. Nem is elemzem, gyönyörködjön benne mindenki saját maga.
Még egy bejegyzés a pálmalevél-hoaxról, aztán megyünk tovább, elvégre a jógi az gyakorol, ha világvége van, ha nincs. Oszter Tamás, a pálmalevél-nagykövet érdekes jelenség. Engem leginkább Fenyő Mikire emlékeztet, így akár azt is énekelhetné, hogy "kitört a pesti pálma-láz" vagy esetleg, hogy "aranyba borultak a pálmafák" mert egy dolog az tutifix, hogy ő remekül keres ezen az egész őrületen.
Nos, akkor nézzünk bele ebbe a pálmalevél-jelenségbe egy kicsit mélyebben! Itt van egy tavalyi hírlevél a Pálmalevél-kutatók szövetségétől, amelyből sok érdekes dolog kiderül. Például az, hogy két éve még kb 20 ezerbe került az egész buli, tavaly már 30 ezer, idén pedig 60 ezer az összköltség. Ennek nagylelkűen csak a felét kell befizetni előre, viszont a pálmalevelet most már nem egy évig keresik, mint tavaly, hanem 3+3, azaz hat évig bent tarthatod a pénzedet kamatmentesen a Pálma-bankban! Állítólag, ha nem találják meg a leveledet, visszaadják, de szerintem sok hiszékeny ember bent hagyja, sőt, elképzelhető, hogy a végén valami vigasztaló pooját (karmaoldó szertartást) is bemutatnak a pénzedért, még ha nincs is meg az infó.


palmalevel3De hogyan is működik a dolog? A hivatalos honlap szerint 110 millió ma élő embernek van pálmalevele, köztük 162 ezer magyarnak is. A kiválasztottak! De hogy ezt honnan a fenéből tudják ilyen pontosan? Én szinte biztos vagyok benne, hogy a "magyar" szó egyszer sem szerepel a pálmalevelek egyikén sem! A találati arány viszont csábító: azt ígérik, hogy 92% eséllyel megtalálják a tiédet is! Nos, rendben van, bedőltél, regisztráltál, megadtad az adataidat, elküldted az ujjlenyomatodat, befizetted a fele summát, és vársz. Bíztatásképpen a honlap közli azon 1082 ember kódszámát, akiknek már megtalátlák a pálmalevelét. Közben elmehetsz egy párszor Oszter Tamás és indiai barátja, Suresh előadására, 3000 Ft-ért, ahol esetleg még egy karmaoldó pooját (ceremóniát) is bemutatnak az üdvösséged érdekében. Nem csalás, nem ámítás, legközelebb április 28-án a Gólyavárban!


Tegyük fel, hogy sikeres volt a folyamat, és megvan a pálmaleveled. Ha időközben megváltozott az "árfolyam", akkor a szerződésben lekötöttnek a másfélszereséért fel is olvassák a pálmaleveledet, de ki is mehetsz érte Indiába. Oszter Tamás azt állítja, hogy majdnem 200 könyvtárban keresgélik a pálmaleveleket. Arról mondjuk fogalmam sincs, hogyan tartja velük a kapcsolatot, mert garantálom, hogy nincs mind a 200-nak internet-elérése. Legalábbis annak, ahol én voltam, nem volt. És mi van, ha éppen ott rejlik a tiéd? Akkor hoppon maradtál.

Gondolom, az első fejezet után újabb hatvanasért felolvassák a másodikat is, és a végén elmondják, mit tehetsz annak érdekében, hogy a karmádat javítsd. Ha pedig nem vagy képes vagy hajlandó elmondani a kijelölt szanszkrit mantrákat akárhány csilliószor, akkor adakozz az indiai papoknak egy újabb hatvanast, mert annyiért simán rendbeteszik a karmádat. Punktum. Satisfaction guaranteed or your money refunded :-).


Ezt hívják úgy, hogy népbutítás. Ha megnéztétek a tegnapi blogba belinkelt videót, Oszter Tamás auralátó nagy kegyesen némileg kitolta a világvége (vagy ahogyan ő nevezi, apokalipszis) határidejét 2050-60-ra. Szóval akkor van még élet 2012 után is! Ez legalább jó hír. A jógit azonban nem igazán érdekli a világvége, mert tudja, hogy az anyagi test múlandó, és aki megszületett, az meg is fog halni. Az már részletkérdés, hogy mikor. A lényeg a tudatállapot, amit a jógi elér, és az, hogy mennyire valósította meg örök lelki azonosságát. E folyamat közben pedig a karmája is hamuvá ég, mint ahogyan a pálmalevelek is elporladnak pár száz év alatt. Úgyhogy 2500 éves eredeti pálmalevél tutira nem létezik, mert a restaurátorok szerint 300, maximum 600 évet bír ki a legtartósabb pálmalevél is.
palmalevel4Mindenesetre én azt gondolom, hogy a horoszkóp, vagy pálmalevél-útmutatás hasznos dolog lehet, ha tényleg nem keverik véletlenül össze, és nagy erőkkel valaki másnak a sorsát igyekszel megvalósítani. De nem szabad abba a csapdába esni, hogy széttárt kezekkel várjuk a jószerencsét vagy a világ végét. Cselekedni kell, hiszen a karma  az a múltbeli döntéseink következménye, és a jelenlegi döntéseinkkel befolyásolni tudjuk a jövőt. Ettől eltekintve én még mindig azt gondolom, hogy Bhrigu (akiről egyébként Oszter Tamás említést sem tesz, mert ő csak az Agastya Nadira hivatkozik), nem készült fel a digitális rohamra, és tényleg csak azoknak a sorsát írta meg, akik valaha felkeresik a fennmaradt néhány hiteles gyűjtemény valamelyikét, mint ahogyan én is tettem. A képen látható a bizonyíték, ahogyan ott ülünk Bogyó barátommal a pandit alumínium-ládái között, és éppen a horoszkópunkat skicceli fel a palatáblára. Itt nem nagyon volt online adatbázis :-). A lenti képen pedig az öreg névtáblája látható, a telefonszámával. Ha valaki kíváncsi, és rászán egy repülőjegynyit, megkeresheti, amíg még életben van.
 
forrás:
 
Érdemes mindig éber figyelemmel, józanul gondolkodni, és akkor nem lehet átverni az embert. :-) A TEREMTÉSEN BELÜL MINDENNEK LÉTJOGOSULTSÁGA VAN. Ennek is. Kell, mert megtanít arra,  hogy éber figyelemmel éljünk. :-)

1 megjegyzés:

  1. Kedves Magdi! Nagyon örülök, hogy írsz erről. Meglepően sokan veszik komolyan és mondanak le a lehetőségeikről a pálmalevél mizéria okán.

    VálaszTörlés