
A Dharma - csarnok tele volt érdeklődőkkel. Első fellépő a Santál együttes volt. Őket nem ismertem, de jó volt a műsor. Kellemes órát igyekeztek szerezni a közönségnek. Azért írom így, mert elképesztően bunkó emberek is voltak a teremben. Buddhista Főiskolán ennyi egós rémséget látni számomra még mindig meglepő. Miért van az, hogy felnőtt emberek képtelenek megülni egy helyben egy órán keresztül? Egy tucat "lény" miatt a tömeg képtelen normálisan élvezni az előadást. Ki - be járkáltak, telefonáltak, dumáltak, röhögcséltek. Az ilyen hallgasson otthon CD-t és tegyen alatta, amit akar. Ha eljön egy KÖZÖSSÉG-be, akkor viselkedjen úgy, hogy alkalmazkodjék a többiekhez. Fiatal anyuka viccesnek találta, hogy az egyébként tündéri kb. 2 éves kislánya hangosan sikongat és beledumál az egyébként meditatív, szakrális zenébe. Az ő önző butasága miatt a tömeg nagy része nem tudta élvezni a zenét, mert még nincs akkora gyakorlatuk, hogy kizárják az ilyen erősen zavaró körülményeket. Mi oldalt ültünk, láttuk a csapat nagy részét, és érzékelhető volt a feszültség. Ez a magatartás végig jellemezte a tisztelt közönség egy részét. Hogy a Gyógyító Buddha mantra alatt mi a fenén lehet vihorászni 60 év körüli nőknek? Szerintem Lagzi Lajcsi műsorra kéne menni, bár talán őt is zavarná. István és András tisztelettel próbálták kicsit "nevelni" a nézőket, nem túl sok sikerrel.
Eszembe jutott, mikor Amszterdamban részt vettem egy egyhetes tanfolyamon. 150 résztvevő volt. Az első reggel 7-8 ember késve szédelgett be a terembe. Az előadó megvárta, míg teljes lett a létszám, és fél órán át kiabált velük. Kikérte magának és a többi, pontosan érkező nevében, hogy rabolják az időt, a figyelmet. Hogy jönnek ahhoz, hogy megzavarják a közös munkát, stb. Én már úgy éreztem, egy Darnell tréningbe csöppentem. Mi van? Miért nem kezdjük végre a letolás helyett? De aztán mégis az előadót igazolta a hét. Reggel 9-től éjfélig tartott minden nap a tanulás, de soha senkire nem kellett várni. Kínosan a helyén ült mindenki a szünetek végén. Valóban ennyire nevelni kell még felnőtt embereket? Úgy látom, igen. Ezért is teszem szóvá a blogon ezt a viselkedést. Akinek inge, vegye magára!


András és egy számomra nem ismert zenész játszottak együtt. Sajnálom, hogy nem tudom a nevét, mert ő is nagyon jó volt! András meg a régi! Zenélt, énekelt és tanított is egyben. A sokoldalúsága mindig lenyűgöz.
Nagyon szeretem és nagyon sokat köszönhetek neki. Az asztrozófiát, a tarot, a Fényszekér beavatást, a sok külön tanítást. Több, mint 2 évig a lakásomban szombatonként szellemi műhelyt vezetett. Emlékszem, tarot kártya még nem volt az országban, és 22 névjegy hátára írtuk fel a lapokat. Az első kártyámért még Bécsbe mentem ki. És külön tanítványa is voltam. A szellemiségem alapjait Neki és Eördögh Kristófnak köszönhetem.
Hálás köszönet a türelmes előadóknak, hogy a körülmények ellenére igyekeztek valódi ünnepet varázsolni ezen a napon! Boldogok voltunk, hogy elmentünk erre a megemlékezésre. És köszönet érte Mireisz Laciéknak és a főiskolának is!
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése